Informacja dla rodziców uczniów kończących szkołę podstawową i gimnazjum

Jak co roku w naszym mieście rekrutacja do szkół jest prowadzona poprzez nabór elektroniczny, dostępny pod adresem: https://slaskie.edu.com.pl/

Po wejściu na stronę mają Państwo możliwość wybrania osobnej ścieżki dla ucznia 8 klasy szkoły podstawowej i 3 klasy gimnazjum.

W zakładkach „Aktualności” kandydaci i rodzice znajdą wszystkie niezbędne informacje. Zachęcamy do uważnego ich przeczytania lub obejrzenia.

Znajdują się tu:

Na stronie naboru elektronicznego znajdują się również zakładki: „terminy naboru”, „oferta”, „statystyki” czy „pliki do pobrania”. Ze wszystkimi zakładkami warto się zapoznać, ponieważ pomogą one w przejściu przez procedurę rekrutacyjną.

Jeżeli nie znajdą Państwo rozwiązania swojego problemu w materiałach na stronie naboru, możecie zgłosić problem w szkole, do której składacie wniosek o przyjęcie. Szkoła jest uprawniona do kontaktu z firmą Vulcan.

Na stronie miasta: https://targi.zse.edu.pl/ znajdziecie Państwo niezbędne informacje np. o ofercie sosnowieckich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, dniach otwartych organizowanych w tych szkołach.

W szkołach w których uczą się Państwa dzieci można korzystać również z pomocy np. doradców zawodowych, którzy chętnie podpowiedzą na co należy zwrócić uwagę zakładając konto czy wypełniając dokumentację.

Sosnowieckie szkoły przygotowały bogatą ofertę edukacyjną, a system naboru sprawdził się w ostatnich latach.

 

Jolanta Łebek – doradca zawodowy PPPnr1 w Sosnowcu

Biuletyn Informacji Publicznej

Uwaga: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej o plikach cookies